Na początku była podłoga

Ozdabiamy ściany tapetami, przyciągamy wzrok odważnym meblami i dodatkami ale okazuje się, że największy efekt dają najprostsze rozwiązania. Piękna, wysokiej jakości podłoga i dobre światło sprawią, że po przekroczeniu progu Twojego domu – każdy westchnie z zachwytu. Zacznijmy, więc od podstaw.

Powrót vintage

Design lat 50. i 60. ma dziś swój złoty czas. Jego funkcjonalna prostota to jeden z największych trendów wnętrzarskich. Połączenie podłogi z naturalnego, szczotkowanego drewna z klasycznym koszykowym wzorem w stylu lat 50., tworzy zaskakującą grę światła, odmienną w różnych porach dnia. Wieczorem będzie tu ciepło i przytulnie, rano przestrzeń będzie emanować energią. Naturalny kolor drewna, matowe wykończenie podkreślające odmienny układ słoi i strukturę, najlepiej połączyć z ze ścianami w stonowanych kolorach i lekkimi meblami. Sekret sukcesu tkwi tu w prostocie. Ale, ponieważ dom to nie muzeum – warto przełamać tę perfekcję – geometrycznym plakatem lub elementem w mocnym, zaskakującym odcieniu i stylu. ((BEL POL Noble, Dąb Soho)

https://homeparkjanki.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.22.56.png

Na imię mi Jodełka

Połączyłeś salon z kuchnią i jadalnią? Doskonale. Przeplatanie drewna z kaflami na podłodze to hit tego roku. Drewniana podłoga w jodełkę perfekcyjnie połączy obie te przestrzenie. Jej dynamiczny wzór sprawia, że podłogi wyglądają jak płynne, niemal poruszają się w przestrzeni. To propozycja jednocześnie na topie i absolutnie ponadczasowa. W salonie modne jest łączenie mocno lakierowanej podłogi w jodełkę z meblami i dodatkami w jasnych, neutralnych kolorach: beżach, kremach, szarościach. Przestrzeń będzie wydawać się wtedy czysta, przyjazna i elegancka. Uwaga: Do ułożenia tej podłogi warto się przyłożyć – dobry wykonawca sprawi, że Twoja „jodełka” będzie wyglądać jak dzieło sztuki. (KOMFORT Dąb Caramel Piccolo Jodła deska Barlinecka, lakierowana, klasyczna)

https://homeparkjanki.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.23.08.png

Szlachetny mrok

Dąb, jesion lub drewno egzotyczne. Olejowany, woskowany, bejcowany lub wręcz pomalowany ciemna farbą. Ciemna podłoga z desek może nadać Twojej przestrzeni dramatyczny, niesamowicie designerski charakter. Dołóż do tego rośliny w dużych donicach, wygodną sofę i stylowe lampy a będziesz mieć salon w stylu boho jakby wycięty z nowojorskich magazynów wnętrzarskich. Postaw na niej łóżko, dołóż aksamitne zasłony do samej ziemi – bardziej nastrojowej sypialni nie mogłeś sobie wymarzyć. Ciemna podłoga z desek to prawdziwy samograj ale bądź też świadomy, że im ciemniejszy kolor podłogi, tym łatwiej dostrzec na niej niedoskonałości. (PANELPOL – FertigDeska).

https://homeparkjanki.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.23.19.png

Na mur-beton

Lakierowane betonowe podłogi są popularne już od jakiegoś czasu, ale teraz zaczęły być używane w nowy sposób. W stylu bardziej wyrafinowanym niż industrialnym. Surowy beton w połączeniu z lakierowanymi meblami i dodatkami z czarnego marmuru, sprawia, że przestrzeń staje się niesamowicie elegancka ale bez nudy. Świetnie sprawdza się beton, także w kuchni z dużym oknem – pasują do niego szafki z jasnego drewna, mosiężne dodatki a całość jest świetlista i nowoczesna. Masz wątpliwość, że będzie za zimy? Polecamy spróbować podłóg winylowych naśladujących wzorem beton. Dodatkowy bonus: można pod nimi z łatwością zamontować ogrzewanie podłogowe. Wilk syty i owca nie marźnie. (VOX PODŁOGI, Podłoga Viterra Light Concrete)

https://homeparkjanki.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.23.29.png